u vody...

20. července 2007 v 22:04 | abbina |  ♣Lily X James♣
Odpoledne se celá Lilyina partička odebrala k jezeru. Venku bylo neobvyklé horko a ony si řekli, že by bylo škoda neužít si možná poslední slunečný den. Soňa měla jako jediná jednodílné sportovní plavky. Nikola byla věrná své černá barvě, naopak Lily si oblékla bílé, vázané na šňůrky, což bylo v Bradavicích dost nebezpečné…. No a Kristin měla sytě růžové, posázené malými, zářivými kamínky. Ta si hned rozložila svojí deku a šla se opalovat. Přidala se k ní i Nikola. Pořád si stěžovala jak je bílá. Soňa popadla Lily za ruku a tahala jí do jezera. Lily se se smíchem bránila.
"Já se chci taky opalovat! Nech mě!"
"Ale no tak, Lil," přemlouvala jí Soňa ponořená po pás ve vodě. "Dyť je ta voda docela teplá."
"Před chvílí sem se natřela opalovákem, půjdu za chvíli jo?" slíbila a poslala jí vzdušnou pusu. Pak se natáhla pod strom a zavřela oči. Hned je však zas otevřela, protože někdo nad její hlavou silně zapískal. Někdo s oříškovýma očima, černými vlasy a brýlemi.
"Poď se koupat Evansová!" na to jí chytnul za ruku a vytáhl jí na nohy tak prudce, že mu padla rovnou do náručí.
"Co to děláš, Pottere!? Pusť mě!" okřikla ho, když se vzpamatovala. James povolil stisk, ale nepustil jí úplně. Pomaličku a něžně jí sjel po rukách od ramenou až po dlaně a Lyli chtě nechtě naskočila husí kůže. Jamesovi zasvítily oči. Trochu se pousmál a palcem jí přejel přes prsty.
"Nech toho," řekla celkem tiše a odstoupila o krok. "Kde máš Blacka?"
"Balí někde nějaký slepice." Pokrčil rameny James.
"A jakto že u toho ty chybíš?" povytáhla obočí a založila ruce v bok. Je k zulíbání, pomyslel si James.
"Napadlo mě, že se ti pudu omluvit za to, jak sem urážel tvojí kamarádku. To sem fakt neměl. Odpustíš mi, Lily?"
Lily překvapením zamrkala. James Potter se jí omlouvá! A ještě k tomu jí řekl Lily. Znělo to tak krásně…
"Ach tak…. No tak- tak to bych se asi měla taky omluvit….Nechtěla sem bejt tak hnusná…" James jí dal prst přes rty.
"Ty nejsi nikdy hnusná. Si ta nejkrásnější holka jakou sem kdy viděl." Zašeptal jí. Doteď Lily roztávala, při každém jeho sebemenším doteku na její nahou kůži, ale při poslední větě se jí rozsvítlo. Tak Black někde balí slepice… A Potter balí slepice zas jinde…. S Lily Evansovou si takovej blbeček jako je Potter nebude zahrávat. Rozesmála se.
"Tyhle lichotky si zkoušej na jiný slepice, jasný?"
"Nemůžu za to, že mi nevěříš… Já myslel každý svoje slovo úplně upřímně." Prohlásil. Lily protočila panenky a zamířila na břeh jezera dělat společnost Soňě.
"Jasně," ozvala se unuděně Nikola ležící na dece. "Velký, všemi slepicemi milovaný chytač Potter se zamiloval do Evansové, která věčně uráží jeho namyšlené ego."
"Máš nějakej problém, Greenová?"
"Ne, to ne. Jen mi přijde směšný, že zrovna ty se snažíš o Lily Evansovou. Dyť jste každej úplně jinej. Nenapadá mě jediná věc, kterou byste měli společnou."
"Protiklady se přitahují Greenová, to si nikdy neslyšela? Já s Evansovou bysme byly přímo dokonalej pár."
Nikola se ušklíbla. "Jo, až na to, že tě Lily srdcem i duší nenávidí." Pronesla posměšně. Normálně jí Potter ani Black moc nevadily, ale od včerejška se to změnilo. Zklamal jí Sirius, jak se zachoval odporně ke Kristin a zklamal jí i James, že mu nebyl schopný nic říct… Dokonce se ho zeptal, jestli se s ní ještě nerozešel.
"Od nenávisti k lásce jen krůček." Snažil se být chytrý.
"Přestaň mě zasypávat hloupýma citátama!" obořila se na něj Niky.
"Nejsou hloupí. Tohle je stará pravda, ale v takových věcech si ty asi mimo."
"Fajn! Třeba sem, ale Lily jseš prostě odpornej. Bere tě jako namyšleného frajírka…"
"To posoudim sám, dík za radu." Řekl chladně.
"Tady to máš! Nikdy si nepřiznáš prohru. Ani ty, ani Sirius. Byly byste v pohodě, kdybyste měly aspoň tak o polovinu menší sebevědomí."
James si jí malou chvíli zkoumavě prohlížel.
"Hele Greenová," řekl nakonec, "nezamilovala ses náhodou do mě?"
Niky protočila oči v sloup a odešla si sednout k Lily. Dřepla na zem tak prudce, že se Lily lekla a spadla z pařezu, na kterém seděla.
"Svět se zbláznil," zamumlal si James. "Nebo aspoň holky určitě…." Seběhl k Evansové a s lehkostí jí vzal do náruče. Lily na okamžik zahlédla jeho napjaté svaly na rukou, ale než ho stihla začít v duchu obdivovat, vlítnul s ní do jezera. Lily, vyhřátá ze sluníčka málem dostala infarkt. Voda nebyla ani trochu teplá jak jí ujišťovala Soňa.
"Ty hnusnej hajzle!" zaječela Lily. James, do půl těla pořád suchý začal zdrhat.
"Klidni se Evansová, jasný!" zařval, jak se brodil na břeh. Lily po něm začala cákat neúnavně vodu a on jí to s chutí oplácel. Soňa se přidala taky. Během pár minut byly všichni tři naprosto mokrý. Udýchaně se doplazily ke břehu, kde sebou hodily do trávy.
"Páni…Pottere!" vzdychlaKristin, která k nim právě kráčela.
"Co je?" nechápal James.
"Přes léto si na sobě asi dost pracoval, co?" poznamenala s úšklebkem a sjela pohledem jeho vypracovaný břicho.
"Jo táák…" usmál se oslnivě James. "No jo no….Někdo má a někdo nemá…." Pokrčil rameny.
"Na co tim narážíš?" povytáhla Kristin obočí, "Jakože nemám žádný svaly?" Jemně ho píchla ukazovákem do břicha. Lily nechápala o co se Kristin snaží. Pokouší se snad sbalit Pottera?
James si to nejspíš taky uvědomil a zatvářil se trochu překvapeně.
"Naší Kristin se už nejspíš uzdravilo zlomený srdce…"
Kristin se rozesmála na celé kolo. "On že by mi měl zlomit srdce? Jaks na tohle přišel? Sirius není kluk, kterej by mohl holce opravdu zlomit srdce. Možná je pěknej a každá ho chce, ale když se s nima rozejde, tři dny na to už běhaj za jiným, protože žádná se do něj doopravdy nezamilovala."
"Vážně?" zaslechla za sebou Kristin. Prudce se otočila. Stál tam Sirius.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Misa Misa | Web | 20. července 2007 v 22:05 | Reagovat

Ahoj :) Na mojom blogu prave prebieha sutaz o naj blog :) Tak ak mas zaujem a veris ze prave ten tvoj blog je naj nevahaj a pod sa prihlasit sem : http://hotel-tokio-483.blog.cz/0707/sutaz-o-naj-blog-1-kolo#komentar

Vela stastia :)

2 ililik ililik | E-mail | Web | 11. srpna 2007 v 12:19 | Reagovat

Skvělý...asi jsem chytla novou závislost a jdu na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama