rozchod??

20. července 2007 v 21:52 | abbina |  ♣Lily X James♣
Lily seděla mezi svými třemi kamarádkami a smála se s nimi na zážitcích z prázdnin.
"Jo a naučila sem se nový kouzlo!" vzpomněla si najednou Lily. "Zlomila sem si o prázdninách ruku, když sem nakupovala v Příčné ulici a… přiběhl ke mně jeden kluk…"
"Lily! Byl hezkej?" zeptala se dychtivě Kristin Beanová. Vysoká, špinavá blondýnka s hnědýma očima.Vlasy měla skoro tak dlouhé jako Lily a úplně rovné a lesklé. Ze všech čtyř kamarádek byla nejvíc na kluky. O nich se dokázala vybavovat celé hodiny. Byla prostě největší koketa, ale nehrála si na žádnou barbínu, srdce měla na pravém místě.
Lily se uculila, "Byl nádhernej," ujistila jí. "Vzal mě za ruku a řekl to zaklínadlo…" otevřela kufr a vyhrabala z něj svou hůlku, "Brachium Emendo. Jakoby se nic nestalo…."
"A bylo něco?" skočila jí do řeči Kristin.
Lily pokrčila zklamaně rameny. "Ne. Přiběhla nějaká obarvená zrzka a odtáhla ho pryč. Podle přízvuku to oba byly cizinci."
"Nenávidím obarvený zrzky…" vztekala se Kristin a bouchla pěstí do sedačky..
Všechny se srdečně zasmály.
"Dovol, abych ti připomněla, že ještě minulej rok si byla obarvená na zrzku…" smála se Soňa Winterlová. Soňa měla po ramena dlouhé, kudrnaté, hnědé vlasy, obvykle svázané do volného drdolu nebo copu. Převážně nosila sportovní oblečení. Oblíbila si klučičí mikiny s kapucí, to byla její nynější láska. Ona a Kristin se mezi sebou často hádali, hlavně pokud šlo o kluky. To když se Kristin moc rozpovídala, Soňa neváhala jí někdy dost ostře usadit. Když chtěla, dokázala si na kohokoliv otevřít pusu, ale lidi jí měly rádi. Hlavně kluci. Ne však jako svojí holku, ale jako kámošku. Hodně si s klukama rozuměla a oni si rozuměly s ní.
Nejextravagantnější byla ale bez řečí Nikola Greenová. Bývala vidět už z dálky, protože její hlava zářila odvážně červenou barvou a všelijak prostříhanými vlasy. Zrovna teď jí její krátké vlasy trčely všemi směry, protože si koupila nějaký kouzelnický přípravek na vlasy, vytvořila si jím rozcuch a přípravek ztvrdl, takže ho už dva dny nemohla dostat dolů. Její šatník byl tvořen z převážně černých věcí. Strašně ráda nosila sukně. Lily si rozuměla nejvíc právě s ní.
"No a co Sirius? Ještě ste se nerozešly," zeptala se jakoby lhosrejně Kristin a přitom hodila očkem po Nikole. Ta ho totiž už dva roky tajně milovala. Nikomu, kromě Lily o tom neřekla. Dávala si ale dobrý pozor, aby to nedávala najevo tak, jako některé nány v Bradavicích. Nikola nebyla typ stíhačky. Když kluka, tak musí on chtít jí. To byla její zásada, které se stůj co stůj držela.
"Ne." Odpověděla jí sklesle Kristin.
"Proč tak smutně?" nechápala Lily. Kristin se o něj pokoušela od začátku čtvrťáku.
"Mám takovej dojem, že ho to už moc nebaví. Určitě se semnou při první příležitosti rozejde." Vysvětlila jí a zakousla se do mrkve, kterou měla místo svačiny. Držela přísnou dietu. Soňa při pohledu na ní protočila panenky. Jednoduše nechápala, že holka, hubená jak násada od koštěte drží tak přísnou dietu.
"A víš to jistě?" ptala se konejšivě Nikola. I když jí bylo kamarádky líto, neskryla radost v hlase.
"Stoprocentně. Poznám to na něm." Ujistila jí s povzdechem. Do rozhovoru se vmísila Soňa.
"Rozejdi se s nim." Poradila jí. Při tom si znuděně natáčela na prst svoje i tak dost kudrnaté vlasy. Lily její návrh podpořila.
"No jasně! Nepamatuju si, že by se nějaká holka rozešla s ním. Buď první. Zachováš si hrdost." Nabádala jí s nadšením. Kristin se po nich nedůvěřivě dívala.
"Ale co kdyby přece jen…"
"Co?!" vypálila na ní Soňa. "Před chvílí si řekla, že se s tebou chce stopro rozejít, tak proč ho nepředběhnout? Lily má pravdu, aspoň si zachováš hrdost."
Nikola se radši nezapojovala. Už tak si připadala provinile kvůli radosti, kterou pocítila, když jim o tom Kristin řekla. Kristin vypadala, že jí konečně přesvědčily.
"Asi máte pravdu." Řekla jim rozhodně. "Nejsem nějaká jeho běhna." Přesvědčovala se. K jejich překvapení zprudka vstala. "Kdo jde se mnou za ním?"
"Teď?" ptala se užasle Lily.
"Teď." Potvrdila Kristin. "Nikol? Půjdeš?" zeptala se prosebně. Ta vrhla vystrašeným pohledem po Lily. Nechtěla, aby si Sirius myslel, že jí k tomu nabádala ona.
"Měla bys jít sama." Zachránila kamarádku Lily. "My bysme tam vypadali jako křen. Ty to zvládneš." Dodávala jí odvahu. Soňa na souhlas přikývla. "Jen di sama. Ať to nevypadá hloupě." Přidala se k Lily.
"Hodně štěstí." Popřála jí s úsměvem Nikola. Kristin neměla na výběr.
"Fajn." Vylezla na chodbu a přivřela za sebou dveře kupé. Lily se podívala po svých dvou přísedících. "Docela ráda bych to viděla." Pousmála se na ně.
"No jo." Přikývla nepřítomně Nikola.
"Tak půjdeme špehovat?" navrhla Soňa s pobavenými jiskřičkami v očích. Všechny tři se jak na povel zvedli a vyplížily se za Kristin. Ta zrovna vcházela do jejich kabiny. Zapadli hned vedle a nechali dveře pootevřené. Obyvatelé kabinky ve které se krčily na ně nechápavě zírali.
"Hned zas půjdem." Ubezpečila tři malé druhačky s úsměvem.
Zaslechly Kristinin nesmělý hlas.
"Můžeš na chvíli ven?" ptala se. Pak bylo chvíli ticho a na to se objevila i se Siriusem v okně jejich kupé. Přikrčily se ještě víc a zaposlouchali se.
"O co jde?" nechápal Sirius.
"Chtěla sem ti jen říct, že… že mě to už nebaví. Skoro se nevídáme a…"
"Tak počkej." Zarazil jí. "Byly prázdniny, jak jsme se asi mohli vidět?" poznamenal kysele. Tohle Kristin dopálilo.
"Děláš si srandu? Děláš ze mě blbečka…?"
"To bych si nedovolil," ušklíbl se Sirius. Lily měla sto chutí mezi ně vrazit a dát mu pořádnou facku. Z pohledů svých kámošek usoudila, že jsou na tom stejně.
"Tak hele! Ani v Bradavicích sis mě skoro nevšímal. Byly sme spolu jednou do tejdne a ani tak se nic moc nedělo…"
"Nic?" zdvihl obočí.
"Hm…no…tak možná…" červenala se Kristin, "To je přece jedno. Prostě je konec, jasný?"
Siriusův pohled se najednou změnil.
"A co kdyby sem se ti začal víc věnovat?" navrhl s něžností v hlase a přistoupil k ní blíž. Soňa přivřela vražedně víčka. "Ten parchant." Zasyčela, "chce jí zviklat." A taky se mu to vedlo. Kristin nerozhodně o krok ustoupila a narazila do zdi. Sirius se usmál a vlepil jí letmou pusu.
"Tak co? Je konec?" zeptal se potom.
"Ne," usmála se a začali se líbat.
"Tak zatím čau." Rozloučil se a zapadl zpátky ke své partičce. Kristin tam zůstala jako ve snách. Lily si s úlevou stoupla.
"Mám úplně zdřevěnělou pravou nohu." Postěžovala si a zatáhla za dveře.
"Co tu děláte?" zamračila se na ne Kristin.
"No to si moc nezaválela." Prohodila Soňa, když kolem ní procházela. Nikdo jiný se neodvažoval to komentovat. Měl dojem, že to Sirius neudělal proto, že by mu bylo líto se s ní rozejít, ale najevo to nedali. Nastěhovali se zpátky do jejich kupé a převlíkly se do hábitů. Začalo se stmívat a to znamenalo, že se blíží k Bradavicím.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ililik ililik | E-mail | Web | 10. srpna 2007 v 12:56 | Reagovat

Pěkný...vážně se ti to povedlo

2 Andromeda Andromeda | Web | 31. října 2007 v 11:23 | Reagovat

Jeeej krásne! Idem čítať dalej....

3 evelis evelis | E-mail | Web | 13. února 2008 v 20:01 | Reagovat

úžasný,čtu to podruhý a všímám si že tu nemam koment.....musela jsem se napravit:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama