kristin X sirius

20. července 2007 v 22:03 |  ♣Lily X James♣
Byl pátek večer a Lily, Kristin, Nikola a Soňa seděli nad úkoly.
"Proč to vlastně děláme teď? Křiklan chce přece ten esej až na pondělí." Zanaříkala Soňa, která měla hlavu unuděně položenou na několika stranách pergamenu. Nikola odtrhla oči od plamenů v krbu a zadívala se na Lily.
"No mě by to taky zajímalo. Máme spoustu času, proč si nás vytáhla teď do společensky…."
"…Teď, když jsou všechny holky někde na pokojích u kluků," přidala se Kristin, kreslící brkem srdíčka po stole.
"Ještě mi poděkujete," zamumlala Lily, aniž by zvedla hlavu od práce. Ani jedna se už nepokoušela nic namítnout. Lily nesnášela, když jí někdo rušil při učení. A tak jen sklonily hlavy a pokračovali v nudném eseji. Kristin občas nenápadně nakoukla do Lilyiný práce.
Monotónní ticho protrhl hlasitý smích. Okamžik na to se rozrazily dveře z jedné ložnice a z ní vyběhl Sirius Black.
"Za chvíli sem zpátky lásko!" na to se z ložnice ozval zvonivý smích. Sirius doběhl do společensky, kde se zarazil. Všechny na něj byly otočený.
"Jé, ahoj." Řekl trochu vyvedený z míry. Pohled mu zabloudil ke Kristin. Ta se na něj dívala s pootevřenou pusou. Rozhostilo se trapné ticho. Pak se najednou Kristin zvedla a zamířila si to rovnou do ložnice ze které Sirius vyšel. On jí ale chytil za ruku. Chtěla se mu vytrhnout, ale on jí držel pevně.
"Poď si promluvit."
"A o čem chceš mluvit? Co si promluvit o tom s kym si tam byl? A pusť mě!"
"Nedělej tu hysterickej výstup prosím."
"Drž hubu!!!" zaječela. "Kdyby ses třeba omluvil, ale ty ještě budeš mít nějaký kecy. Tak s tim di chlapečku do prdele!" Na to vší silou škubla paží a vytrhla se mu ze sevření. Ozvalo se třísknutí dveřmi a na prahu se objevil Potter.
"Kdo to tu tak řve?" postěžoval si. Když uviděl Siriuse, sešel okamžitě dolů. "Co tu všichni děláte o půlnoci?" zeptal se nechápavě. Odpověděla mu Kristin.
"No my se učíme, ale tady pán si nejspíš užívá vedle v pokoji s nějakou děvkou!"
James se podíval na Siriuse. "Ty ses s ní ještě nerozešel?"
"Snažim se o to." Mračil se Sirius. Pak věnoval Kristin nucený usměv a spustil.
"Hele mě je to fakt blbí, ale ta holka za mnou přišla…Znáš to, tyhle slepice otravinou dokud nedostanou co chtěj…" bylo vidět, že zadržuje smích, "já se fakt bránil, ale vrhla se po mě a…no teď je asi mezi náma konec, ne?"
Kristin nebyla schopná říct ani slovo. Jen tam stála a do očí se jí hrnuli slzy. Kdoví jestli to byly slzy vzteku, žárlivosti, nebo bolesti. Zato se zvedla Soňa. Rázně dokráčela až k Siriusovi a dala mu pěstí. Ten se naprosto šokovaně chytl za čelist a sykl bolestí.
"A teď vypadni za tou svojí slepicí!" rozkázala chladně. Sirius zrudnul vzteky. Už se nadechoval, že něco řekne, ale James ho popadl za kravatu a se slovy: "Poď už," táhnul ho do jejich ložnice. Sirius hodil naposledy vražedný pohled po Soně a zmizel.
"Děkuju!" vydechla Kristin a vrhla se s brekem Soně kolem krku. Ta jí s úsměvem poplácala po zádech a vymanila se z objetí.
"Je to debil. Zasloužil si to. Ale ty mi slib, že se teď na něj už ani nepodíváš. Najdi si konečně kluka, kterej za to stojí a ne takovýho ubožáka, jako je Black.
"Jo, už se na něj ani nepodívám." Přesvědčovala sama sebe.
"Půjdeme spát,"ozvala se Lily tiše a všechny s ní naprosto souhlasily.
Ani jedna se pořádně nevyspala. Kristin celou noc probrečela do polštářů a nebyla schopná přestat. Lily jako jediná vstala. Povedlo se jí vzbudit Nikolu a Soňu, ale Kristin k ránu usnula a Lily se nechtělo jí budit.
"Zůstanu tu s Kristin. Klidně běžte na snídani." Oznámila jim Soňa.
"Já nemám hlad. Nevadí ti, když půjdeš sama?" zeptala se Nikola omluvně Lily. Ta si jen povzdechla, otočila se na podpatku a zmizela ve dveřích.
Velká síň byla skoro prázdná. Všichni už byly dávno po snídani, jen u nebelvírského stolu seděla skupinka Pobertů. Lily si sedla na opačný konec a nabrala si do misky ovesné vločky. Cítila na sobě jejich pohledy.
"Poď si k nám sednout Evansová!" křikl na ní Potter. Jak si po včerejšku může dovolit na ní promluvit. Lily se na něj ani nepodívala, všímala si jen svého jídla. Když jim nepřišla žádná odezva, Potter s Blackem se zvedli a zamířily k ní.
"Tak co Kristin? Jak jí je?" zeptal se Sirius.
"Skvěle. Celou noc sme si o tobě povídali." Usmála se sladce. Siriusovi se na tváři vkouzlil ten jeho neodolatelný, namyšlený škleb, který Lily tak nesnášela.
"Vážně?" zeptal se se zájmem. "A co přesně jste o mě řešily?" Lily dělala, že se chvíli zamýšlí. "No… bylo toho fakt hodně….. Jo! Kristin se zmiňovala o tom jak líbáš…."
"…A jak podle ní líbám?" zkočil jí dychtivě do řeči.
"Prej si za tim nejhorší ze všech kluků co měla." To byla pro Siriuse rána pod pás. Zmohl se jen na koktavé: "To- to, jako to fakt řekla?"
"Hmm," kývla Lily. "A ještě k tomu dodala něco jako že i tlustočervy líbaj líp."
Do toho se vmísil Potter.
"A jak to ví? Kristin se líbala i s tlustočervem? No vlastně mě to ani nepřekvapuje- dyť vystřídala polovinu naší školy…." Přilítla mu facka.
"Co si o sobě myslíš? Ty sám střídáš holky častěji než ponožky a ještě…"
"Jenže já sem kluk, Evansová. To je normální. Když tohle dělá holka, tak je potom tak trochu děv…."
Lily popadla misku s ovesnými vlčkami a celý její obsah chrstla Jamesovi do obličeje. Skoro funěla vzteky.
"Ty nebudeš urážet moje kamarádky! Já taky o Blackovi neřikám, že je to rozmazlenej fracek, mazánek bohatý matičky a…"
"NIKDO..NIKDO MI NEBUDE ŘIKAT MAZÁNEK!" zařval Sirius rudý vzteky až se Lily lekla. Vytáhl hůlku a namířil jí na ní. James mu jí ale vyškubl.
"Ona to tak nemyslela…uklidni se Tichošlápku…"
"ALE ANO! MYSLELA SEM TO TAK!" ječela Lily. "OBA JSTE UBOŽÁCI, KTERÝ SI ZAHRÁVAJ S CITAMA HOLEK A VŮBEC SI JICH NEVÁŽÍ. JSTE JEN PITOMÍ, ROZMAZLENÝ PRINCÁTKA, KTERÝ SI VÁŽÍ AKORÁT SEBE SAMA!" Pak se prudce otočila a nasupeně odešla ze síně. Culík dlouhých zrzavých vlasů se divoce houpal ze strany na stranu. Sirius se podíval na Jamese a štěkavě se rozesmál. James měl pootevřenou pusu a díval se na bránu, kterou před chvílí prošla Lily. Rychle pusu zavřel a naprosto šokovaně zakroutil hlavou.
"No čekal bys tohle? Myslim, že nikdy neřekla nikomu nic hnusnějšího."
"Hm…musíme jí pěkně štvát. Vždycky byla ke každýmu slušná…teda kromě tebe…" dořekl omluvně Sirius.
"Nech si to laskavě. Měl bys mi poděkovat. Kdybych ti nevzal hůlku, tak bys jí nejspíš zabil."
Siriusova tvář okamžitě potemněla. "Protože si dovolila trochu moc."
"Neví o tom, jak to máš s rodinou." Namítnul James.
"Neví. Vlastně mě vůbec nezná, tak co si tady hraje na chytrou, šprtka jedna…"
"Zklapni." Usadil Siriuse.
"Tak ať přestane poučovat a vychovávat všechny kolem sebe! Taky není zrovna dokonalá."
James se pousmál. Sirius prostě nevidí to její kouzlo. Je přece tak vášnivá a krásná, chytrá a milá. Nikdy nepotkal dokonalejší holku. Někdy však byl rád zato, že v očích Siriuse je jen panovačná šprtka. Nemusel se bát, že by i ona podlehla kouzlu bradavického lamače srdcí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ililik ililik | E-mail | Web | 11. srpna 2007 v 12:12 | Reagovat

Hezkýýý........

2 drow drow | Web | 8. prosince 2010 v 19:46 | Reagovat

super ;)

3 Joannie Mirza Joannie Mirza | E-mail | Web | 4. února 2011 v 19:17 | Reagovat

I personally suggest Hostgator for hosting. They are really professional, support is perfect and uptime good. Go to hostgator_dot_com and use "onecentcoupons" voucher code. You get first month just for free which is great.

4 Kdo Mi Rychle Pujci Penize Kdo Mi Rychle Pujci Penize | E-mail | Web | 30. dubna 2011 v 5:33 | Reagovat

Pujcky Online Bez Potvrzeni O Prijmu Do Druheho Dne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama