14. kapitola

20. července 2007 v 19:47 | abbina |  ♣KAREN♣
James a Lily seděli ve společenské místnosti. Byly tam sami dokud k nim neprolezl Sirius. Doslova se k nim vřítil.
"Už vim odkaď má Keren to kouzlo!"
"Odkaď?" zeptala se Lily zvědavě.
"Chodí na soukromé hodiny k Brumbálovi. Určitě je od něj! Začínal sem mít podezření, že se hrabe v černý magii."
"Někdy to tak skoro vypadá." Povzdechla si Lily. "Takhle to dál nejde. Co sme jí vlastně udělali že se s náma nebaví?"
"Co asi.." ušklíbl se Sirius. "Vyhýbá se mi a protože se semnou bavíte, vyhýbá se i vám."
"Nemyslim si, že by to bylo jen v tom. Celý dny nedělá nic jinýho, než že cvičí různý kouzla. Něco se stalo."
Takový úvahy vedly čím dál častěji. A Karen zatím studovala v knihovně kouzla. Právě zaklapla jednu starou zaprášenou z oddělení z omezeným přístupem. Mrzutá knihovnice si toho vůbec nevšimla. Nenapadlo jí, že se zakázané knihy někdo odváží číst jí přímo pod nosem. Každý večer kontrolovala jestli nějaká nechybí. Karen tak mohla klidně studovat pokročilá kouzla. Čas plynul a jí víc a víc přitahovalo naučit se kouzlit bez hůlky. Čím víc se na to snažila nemyslet, tím víc jí to přitahovalo. Myšlenka na to se proměnila v zarputilé hledání knihy o černé magii. Nezajímaly jí jiná kouzla, nepřitahovala jí jiná černá magie, jen to jedno. Umění čarovat bez hůlky. Možná se to naučí používat na obyčejný věci. Už nikdy by nepotřebovala hůlku. Kdyby jí Voldemort odzbrojil, neuškodilo by jí to. Mělo to ale jeden háček- kde takovou knihu najít? V Bradavicích se nic o černé magii nevyskytovalo. Musí hledat ve společenství, kde jsou blíž černé magii. Zmijozelská kolej. Kdo ze zmijozelu by o tom něco mohl vědět? Na mysl jí vytanula tvář Luciuse Malfoye. Ten jí ale z hlouby duše nenávidí za to ponížení na zahájení roku. Pochybovala o tom, že by jí mohl pomoct. Ale když se zeptá, nic tím neztratí. Zvedla se, rozhodnutá zjistit od Malfoye co nejvíc. U východu z knihovny do někoho narazila. No jasně, on jí snad sleduje.
"Promiň," řekl jenom. Ani se jí nepodíval do očí a odešel. To mu je už tak lhostejná? Pak jí něco napadlo. Sirus je přece z kouzelnického rodu! Mohl by o tom něco vědět. Zkusí se ho nějak nenápadně zeptat.
"Ehm..Siriusi! Počkej." On se klidně posadil na židli a až pak se na ní zadíval, jakože může mluvit.
"Chtěla sem se tě na něco zeptat." Začala opatrně. Sedla si naproti němu a založila ruce mezi kolena. Neodpovídal jí. Jen čekal co po něm asi bude chtít.
"Slyšel si někdy o kouzlu, které se dá dělat bez hůlky?" Čekal všechno možné, ale tohle ne.
"To je černá magie…" odpověděl potichu. Měl neproniknutelný pohled, tím se ale nenechala odradit.
"Já vim…potřebuju to vědět pro Brumbála. Něco se mi totiž stalo a on po mě chce, abych sama zjistila co." Snažila se tvářit naprosto přirozeně, Sirius ale vypadal, že jí ani trochu nevěří. Podezřívavě si jí prohlížel. Karen tedy pokračovala. Rozhodla se mu říct o Voldemortovi.
"Po prázdninách sem narazila na Voldemorta." Sirius se zasmál.
"Co to tady na mě zkoušíš, kde by se tu vzal Voldemort?"
"Ty mi nevěříš?" zmocňoval se jí vztek. Tak nejdřív po ní chce, aby se mu svěřovala a když to udělá, nevěří jí.
"Tomu se dost dobře nedá věřit.." usmál se n ní, jako na malý děcko, co si rádo vymýšlí neskutečné příběhy.
"Nelžu. Jestli to chceš slyšet celý, budeš mi muset věřit." Sirius se zamyslel.
"Dejme tomu, že ti věřim. Takže ty si tady narazila na Voldemorta."
"Přesně tak. Vycházel z Brumbálovi pracovny. Přišel sem žádat o práci." Na Siriusovi bylo vidět, že mu dělá velký problém, aby se nerozesmál. Ale držel se. "Uviděl mě. Přišel až ke mně a podíval se mi do očí. Bylo to hrozné…" otřásla se při vzpomínce na rudě žhnoucí oči. "Řekl mi, že sem jen obyčejná mudla. Odpověděla sem mu, že to je on taky. Sklonil se ke mně. Z čela mi začala téct krev. Šáhla sem po hůlce. Zasmál se a řekl mi, že by mě mohl na místě zabít. Brumbál to viděl a vyhnal ho. Ptala sem se na to, jak to udělal a on mi řekl, že na to mám přijít sama. Takže se to snažím zjistit." Při poslední větě hodně znervózněla. Cítila nesmírnou touhu se to dovědět. Nesmí to zkazit.
"Věřím ti." Karen si oddechla. "Až na to poslední. Brumbál by nikdy nikoho nenabádal k černé magii. Ani kdyby byl pod kletbou imperius."
"Takže mi neřekneš, jak se mu to povedlo?" Sirius zavrtěl hlavou. "Ani, když mě tím málem zabil? Nechápeš to? Potřebuju znát i jeho stranu, jinak neuspěju."
"Já myslim, že tě prostě jen přitahuje černá magie. Uspět můžeš i bez ní…"
"TO SE TI TO MLUVÍ! TY MÁŠ ŽIVOT JAKO Z BAVLNKY. MAMINČINO VĚNO A PŮVOD TI ZAJISTÍ POHODOVEJ ŽIVOT. ALE JÁ? ZA PÁR LET UŽ MŮŽU BEJT MRTVÁ! VOLDEMORT MĚ NAJDE A JEDINÉ CO PROTI NĚMU POUŽIJU BUDE UBOHÉ EXPELIARMUS!"
"Od malička bojuju proti černý magii, která je v naší rodině tak oblíbená. Kvůli ní sem utekl z domu…"
"TO MĚ NEZAJÍ…"
"NEDOVOLÍM TI HRABAT SE V ČERNÝ MAGII…"
"DO TOHO TI SAKRA NIC NENÍ!"
"NENÁVIDIM SVOJE RODIČE, A JEJICH BLBOU MAGII. BUDU BOJOVAT PROTI KAŽDÝMU, KDO JÍ POUŽÍVÁ I KDYBYS TO MĚLA BEJT TY!" Nastalo ticho. Sirius zrychleně dýchal. Skoro se lekla jeho nenávistného výrazu. Nenáviděl svojí rodinu. Nenáviděl černou magii. Možná teď bude nenávidět i ji! Vyběhla z knihovny. Namířila si to na školní pozemky. Klekla si do podzimního listí. Co když měl Sirius pravdu? Co když jí černá magie pomalu pohlcovala…Tak jako to znělo ve věštbě? Nechce přece jí ovládat celou!
"Co na tý zemi hledáš Klerensová!" vzhlédla. Před ní stál Malfoy. To je ňáký znamení, nebo co. Pomyslela si Karen. Ale když už tu je…zahryzalo jí svědomí. Nevšímala si toho.
"Něco bych od tebe potřebovala."
"Co jako?"
"Nevíš něco o kouzlení bez hůlky?"
Malfoy se zamyslel. "Není to z černý magie Klerensová? Z toho by Brumbál nebyl zrovna nadšenej."
"To není tvoje starost. Tak víš nebo ne?"
"Mám tady dokonce knihu. Píše se i o tom. Ale budu za to něco chtít." No jistě, jak jinak.
"Řekni si." Vyzvala ho Karen.
"Rande. Jen mi dva." Karen to vyrazilo dech.
"Ty chceš se mnou jít na rande? To je všechno? Jedno rande a ty mi dáš knihu?"
"Nedám, pučím. Otec by mě zabil, kdybych jí dal někomu jako si ty."
"Myslíš mudlovský šmejdce?" povytáhla Karen obočí.
"Přesne."
"Nezabil by tě náhodou papínek, kdyby se dozvěděl s kým se taháš?"
"Mě ne, ale tebe asi jo." Ušklíbl se.
"Tak platí. Dáme si dneska rande…"
"Dneska ne. Nehodí se mi to. Necháme to na příští sobotu."
"Jak chceš ty. Ale vezmeš sebou i tu knihu, platí?"
"Fajn. Tak my zase půjdeme." A v obležení dvou goril odešel do hradu. Karen se zvedla taky. Mrznul jí zadek a prsty měla taky pěkně zkřehlý.
Až do druhého rána měla dobrou náladu. Ani nedoufala, že by jí to Malfoy půjčil a když, tak za velký peníze nebo jiným vyděračským způsobem. Jenže, když si ráno sedla ke snídani přišla za ní nějaká zmijozelská dívka ze čtvrtého ročníku.
"Neradila bych ti jít s nim." Opovržlivě se na ní dívala.
"Nevim o čem mluvíš."
"Jestli s nim někam půjdeš, znepřátelíš si několik vážených rodin. A to není dobrý."
"To má bejt jako přátelská rada?"
"Ne- mi dvě nejsme přítelkyně. Ber to jako hm…vydírání. Šmejdko." Sladce se usmála.
"Tak to ti nevyšlo. Mě je totiž úplně u prdele jestli si znepřátelím tvojí šáhlou rodinku. "
Holka vytáhla hůlku.
"To si přehnala." Karen se zvedla. Všichni kolem přihlíželi blížícímu se souboji.
"Nemůžeš nade mnou vyhrát." Zaujali příslušný postoj. Mezi ně se postavil Sirius.
"Nechte toho!"
"Tohle se tě netýká bratránku, tak uhni." Karen těkala pohledem ze zmijozelky na Siriuse. Bratránek?! Sirius uhnul pohledem.
"Radil bych ti, abys vypadla Bello."
"Mě tvoje rady nezajímaj. Uhni!" Když jí neposlechl, naklonila se a vyslala proti nepřipravené Karen kouzlo. Zasáhlo jí do stehna. Spustila se z něj krev. Ona jí řízla! Tohle nebude jen bezpečný školní souboj. Ale začala si ona. Než se však stačila vzpamatovat z toho, co Bella udělala, švihla po ní další kouzlo. Odzbrojila jí. Od zmijozelských se ozval nadšený jásot. Karen musela získat hůlku zpátky. Jak? Napadla jí jediná možnost. Rozběhla se. Bella po ní právě chtěla střelit další kletbu, když Karen vyskočila na židly, odrazila se a ve vzduchu udělala salto. Přeskočila překvapenou Bellu, tím se dostala za ní a mohla se zmocnit hůlky. Rychle jí hůlku vyškubla z ruky a odkutálela se do lepší pozice. Ještě vleže vykřikla: "Bombarda!" Kouzlo škrtlo o Bellino zápěstí a roztočilo jí. Karen měla čas se postavit. Bella ležela na zemi s rozcuchanými vlasy a pokoušela se zorientovat.
"Immobilis!" Bella na poslední chvíli uhnula znehybňujícímu kouzlu. Rozzuřeně vstala. "SECTUSEMPRA!"
"PROTEGO!" Kouzlo se od Karen neškodně odrazilo. Než stačila Bellu znehybnit, jak měla v plánu, skočil mezi ně Sirius s Jamesem. "Pouta na tebe!" vykřikly současně. Protože si to ale předem nedohodli, oba znehybnily Bellu. Škubala sebou, ale k ničemu jí to nebylo.
"Bojuj ty huso! Necháš si pomáhat srabácky od kámošů!"odpliva si. Karen k ní došla a střelila jí facku. Bella sebou na okamžik přestala škubat. "Nepřemejšlíš nebo co!" obořila se na ní.
"Kdyby tě slyšel kdokoliv z učitelů, okamžitě by tě vyloučily. Jak tě to vůbec napadlo! Mohla si mě zabít!"
"To by tě nezabilo, náno." Bránila se vztekle.
"Ale zabilo. Než by mě stihly dopravit k někomu, kdo ví, jak to zastavit, už bych vykrvácela. Někomu tak hloupímu by se knihy o černý magii neměly dostat do ruky." Pak mávla hůlkou a neviditelné provazy povolily. Karen se k ní otočila zády a odešla na hodinu.
Ještě dlouho se mluvilo o ranním souboji. Dokonce i sedmáci byly překvapený, jak to bylo na úrovni. Karen na sebe vůbec nebyla pyšná. Udělala hloupost. Pouštět se do křížku se Zmijozelem nevěstí nic dobrého. Nejvíc se ale bála, že se to dozví Brumbál. V pátek jí přišla pozvánka na další hodinu. Sevřel se jí žaludek. Měla pocit, že Brumbál ví všechno co se na téhle škole děje. Na večerní hodinu odešla se svěšenou hlavou. U Brumbála však na sobě nedala nic znát. Nejdřív mu předvedla,jak se zdokonalila ve Flygeson a nitrobraně. Vypadal spokojeně a tak začali s novým kouzlem.
"Tohle kouzlo se ti bude určitě líbit. Víš co to je metamorfomág?"
"Metemorfomág dokáže změnit svůj vzhled. Stačí jen, když myslí na to jako chce vypadat." Odříkala vzorně.
"Modifreon je kouzlo, kterým můžeš měnit vzhled. Nejde ale o tvář a postavu. Můžeš si přebarvit vlasy, prodloužit nehty, změnit barvu očí, dokonce vyčarovat oblečení, ale sebe jako takovou nezměníš. Hodí se v přestrojení."
"To zní dobře." Pochvalovala si Karen.
"Zní to určitě dobře, ale nepatří to mezi jednoduchá kouzla. Musíš si to nejdřív představit. A když máš v hlavě podrobný obrázek toho co chceš, můžeš vyslovit modifreon. Začneme s nehtem. Chtěj třeba, aby se ti tam objevila černá tečka." Karen si představila na svém malíčku černou tečku, namířila na něj hůlkou a vykřikla: "Modifreon!" Na jejím malíčku se rýsoval jakýsi náčrt tečky. Zklamaně se podívala na Brumbála, jakoby za to mohl.
"Zkusím to ještě jednou!" vyhrkla a namířila hůlku znovu na malíček. Úporně si představovala každý detail tečky a barvu- tu nejčernější černou. "Modifreon!" Teď už malíček zdobila krásně černá tečka.
"Teda, jestli mi dala zabrat malinká tečka, co potom šaty?"
"Říkal sem, že to není jednoduché. Samozřejmě si to do příští hodiny nacvič. Budu čekat, že příště to budeš zvládat mnohem rychleji. Jestli ti to pude můžeš si zkoušet nechat narůst nehet, nebo udělat těžší znak než je tečka. Pro dnešek je to vše." Karen se užuž chtěla odebrat ke dveřím, když jí Brumbál ještě zastavil.
"A Karen…doufal sem, že si rozumnější. Vyvolávat spory na veřejném místě je hodné malého dítěte. Doufal sem, že ty máš už nějakou zodpovědnost. Komukoli se mohlo něco stát."
"Už se to nestane." Sklopila oči.
"Jsem si jist, že ne." Usmál se na ní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miky Miky | 17. listopadu 2007 v 14:50 | Reagovat

No tak tohle by se taky občas hodilo:-)

2 Minoka Minoka | Web | 7. ledna 2008 v 11:43 | Reagovat

fakt take kuzlo by sa fakt hodilo

3 Neviditelna Neviditelna | E-mail | Web | 14. ledna 2008 v 19:31 | Reagovat

Hej, to by bolo celkom zabavne, ale nepaci sa mi, ze sa tak zaobera tou ciernou magiou, to nevesti nic dobre

Inak dalsia super kapitola.

4 Zuzana Zuzana | 10. března 2011 v 21:48 | Reagovat

Ja som asi divná, ale strašne sa teším na rande s Luciusom, len si myslím, že Ty im asi romantický vzťah nedopraješ, že? Čím ďalej tým viac sa bavím. Ale Siriusa v tejto poviedke neznášam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama